Proces regeneracji

Czynności, które podejmujemy w procesie regeneracji uszkodzonych turbosprężarek.

 • Ocena uszkodzeń i koszt regeneracji turbosprężarki.

  Weryfikacja turbosprężarki

  Ocena uszkodzeń i koszt regeneracji.

  Po otrzymaniu od klienta uszkodzonej turbosprężarki dokonujemy wstępnej weryfikacji aby określić stopień uszkodzenia. Na tym etapie szacujemy całkowity koszt regeneracji turbosprężarki ponieważ jesteśmy w stanie określić które podzespoły kwalifikują się do wymiany.

 • Mycie turbosprężarki w hermetycznie zamkniętej komorze z własnym obiegiem wody.

  Mycie detergentem

  Usuwanie wszelkich zabrudzeń.

  Turbosprężarka zostaje umieszczona w hermetycznie zamkniętej komorze z własnym obiegiem wody. Proces ten pozwala nam na usunięcie wszelkich zabrudzeń bez naruszania mechanicznie czyszczonych elementów.

 • Usuwanie rdzy z turbiny. Elementy żeliwne śrutujemy natomiast aluminiowe czyścimy za pomocą szklanych kulek.

  Śrutowanie i szkiełkowanie

  Pozbywanie się rdzy.

  Na tym etapie pozbywamy się rdzy z korpusu turbosprężarki i innych elementów takich jak na przykład kolektor. Elementy żeliwne śrutujemy natomiast aluminiowe czyścimy za pomocą szklanych kulek. Taki zabieg nazywamy szkiełkowaniem.

 • Profesjonalne serwisy regenerujące turbosprężarki wybierają tylko sprawdzone części renomowanej firmy MELETT.

  Dobór części zamiennych

  Regeneracja pełna czy częściowa.

  W doborze części zamiennych najważniejszą kwestią jest uwzględnienie rozmiaru uszkodzeń. Pełna regeneracja wymaga wymiany wirników a nie tylko łożysk i uszczelnień. Profesjonalne serwisy takie jak nasz wybierają tylko sprawdzone, markowe części.

 • Specjalistyczne pomiary każdej części w celu wyeliminowania ryzyka trwałego uszkodzenia turbosprężarki.

  Kontrola jakości

  Precyzyjne pomiary części zamiennych

  W niektórych przypadkach zdarza się, że części zamienne ulegają uszkodzeniu podczas transportu. Zamontowanie takiej części prowadzić może do bardzo poważnej, nieodwracalnej szkody w Państwa turbosprężarce. Dlatego przed zamontowaniem dokonujemy specjalistycznych pomiarów każdej części w celu wyeliminowania ryzyka trwałego uszkodzenia turbosprężarki.

 • Montaż turbosprężarki przeprowadzany jest w warunkach szczególnej czystości z zachowaniem należytej staranności.

  Montaż

  Składanie turbosprężarki w całość

  Montaż turbosprężarki przeprowadzany jest w warunkach szczególnej czystości z zachowaniem należytej staranności. Teoretycznie czynność bardzo prosta lecz w praktyce wymagająca ogromnego skupienia. W niektórych przypadkach konieczne jest użycie specjalnych preparatów.

 • Montujemy rdzeń na specjalnym stanowisku z doprowadzonym smarowaniem olejowym. Podczas testu napędzamy wałek kontrolując czy uszczelnienia pracują właściwie.

  Sprawdzanie szczelności

  Czy uszczelnienia pracują właściwie?

  Sprawdzenie szczelności trwa od kilku do kilkunastu minut. W tym czasie montujemy rdzeń na specjalnym stanowisku z doprowadzonym smarowaniem olejowym. Podczas testu napędzamy wałek kontrolując czy uszczelnienia pracują właściwie.

 • Do wyważenia turbosprężarki używamy specjalistycznych maszyn CIMAT CMT 48 TR i CIMAT CMT 48 VSR.

  Wyważanie turbosprężarki

  Głośność i trwałość turbiny

  Do wyważenia turbosprężarki używamy specjalistycznych maszyn CIMAT CMT 48 TR i CIMAT CMT 48 VSR. Dzięki wysoko rozwiniętej technologii pomiary są bardzo dokładne co przekłada się na cichą pracę i wydłuża żywotność regenerowanej turbosprężarki. Specjalizujemy się w wyważaniu turbin w zakresie bardzo dużych prędkości obrotowych, co wyróżnia nas na tle konkurencji.

 • Ostateczny test na maszynie specjalistycznej TURBOTEST.

  Ostateczny test

  Regulacja i montaż turbosprężarki

  Na tym etapie ustawiamy działanie zaworu upustowego lub zmiennej geometrii. W przypadku zmiennej geometrii stosujemy pneumatyczne stanowisko pomiarowe TURBOTEST. Są to ostatnie czynności w całym procesie regeneracji turbosprężarki.

Jakie turbosprężarki regenerujemy